اطلاعات خرید

در وب سایت روی گزینه “ثبت نام” کلیک کرده و با استفاده از شماره موبایل ثبت نام خود را انجام دهید. (کد فعال سازی برایتان پیامک میشود .) بعد از وارد نمودن کد فعالسازی ، ثبت نام انجام می شود. سپس روی گزینه تکمیل اطلاعات کلیک و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

بله. قبل از خرید میبایست از طریق شماره موبایل ثبت نام کنید.

شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید


وارد سایت بومی جات شوید، روی گزینه سفارش های من کلیک کنید، در این قسمت با کلیک روی جزییات میتوانید سفارش خود را ببینید و روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.

 در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، پیش از ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با بومی جات، بخش پرسش‏های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، باشماره  09177518029 تماس بگیرید.

برای این منظور شما میتوانید با ثبت نام در سایت و ایجاد فروشگاه اختصاصی، محصولاتتان را برای فروش در سایت قرار دهید. به منظور اطمینان مشتریان از محصولات شما، لازم است مدارک هویتی و فرم تعهد همکاریتوسط شما بارگزاری گردد و از طرف بومی جات  تاییدیه دریافت نمایید.

بله‌. ما در بومی جات درگام اول فروشندگان را احراز هویت میکنیم. همجنین پیگیرهای قانونی را درصورت عدم رعایت ضوابط و اصول انجام خواهیم داد.

ما بستری فراهم نمودیم تا فروشندگان و تولیدکنندگان دیگر بتوانند کنار کالاها و محصولاتی که در سایت ما بفروش میرسد ، کالاهای خود را بفروش رسانند. در اینصورت هر فروشنده میتواند کالای خود را با هر قیمتی که مدنظرش است در سایت برای فروش بگذارد ، در اینصورت حتی ممکن است کالاهایی که در یک ویژگی مشترک هستند با قیمتهای متفاوت بفروش برسد.

پس از ثبت سفارش خرید و واریز مبلغ، حداکثر بعد ازدو روزِ کاری کالا برای شما به صورت پستی ارسال خواهد شد‌. زمان دقیق دریافت محصول پس از تحویل به اداره پست بستگی به شرایط و ضوابط اداره پست خواهد داشت‌.

رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت‏‌های بومی جات است و ما تلاش می کنیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست شما برسد. پس از بررسی شرایط و تایید موضوع توسط بومی جات، امکان مرجوع نمودن محصولات و کالاهای مخدوش فراهم خواهد بود.

بله. بومی جات نماد اعتماد الکترونیکی و مجوز کسب وکارهای ایننرنتی را دریافت نموده و امکان شکایت و پیگیریهای قانونی برای موارد تخلف وجود خواهد داشت.

با ورود به صفحه “سفارش های من” و  انتخاب گزینه ی  “جزییات” سفارش مورد نظر را انتخاب کنید و سپس با زدن گزینه ی”ثبت نظر” نظر خود را ثبت کنید.