کسب و کار خانگی

چرا باید از کسب و کار خانگی حمایت کرد (2)

در بخش دوم مقاله لزوم حمایت از کسب و کارهای خانگی از دیگر مزایای این کسب و کار مباحثی مطرح خواهد شد:

  • رفع معضل بیکاری. امروزه معضل بیکاری جوانان مشکلات فراوانی را برای جامعه ایجاد کرده است و مهمترین دلیل آن را میتوان در عدم وجود فرصت های شغلی دانست. توجه به کسب و کارهای خانگی باعث میشود افراد با سطح مهارتی پایین و گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت به راحتی برای خود کسب و کار خانگی راه اندازی نمایند و در جای جای نقاط کشور فرصت های جدید شغلی ایجاد کرد که به واسطه آن امکان اشتغال طیف وسیعی از افراد ایجاد میشود.
  • مزایای اجتماعی ناشی از کسب و کارهای خانگی. توجه به مهارت خانم های خانه دار میتواند علاوه بر مزایای اقتصادی دارای اثرات مثبت اجتماعی نیز باشد که شامل توسعه فرهنگ کار در خانواده، ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی و اشتغال به کار بانوان خانه دار، رفع معضل بیکاری برای اعضای خانواده علی الخصوص خانم های خانه دار.
  • کسب و کارهای خانگی منجر به حفظ و احیای مشاغل بومی و محلی میشود. توجه به کسب و کارهای خانگی میتواند در مناطق مختلف کشور باعث رونق کشب و کارهای بومی و محلی آن منطقه و توجه به فرهنگ و قومیت ها در کشور شود. یعنی میتوان همزمان با احیای فرهنگهای بومی و محلی مشاغلی نیز در این حوزه ها تعریف کرد که هم منجر به مزایای اقتصادی و هم توجه به فرهنگ اصیل ایرانی گردد.
  • رونق کسب و کارهای خانگی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور می باشد. مشارکت مردم در زمینه اشتغال و کارآفرینی و تولید ملی در راستای توجه با اقتصاد ملی و مقاومتی است که باعث میشود در تلاطم اتفاقات بین المللی آسیب پذیری کمتری برای مباحث اقتصادی کشور رخ دهد.
  • کار در خانه، استرس کمتر، سلامتی بیشتر. زمانی که در خانه امکان کار و کسب درآمد وجود داشته باشد، فرد استرسهای ناشی از کار شامل رفت و آمد، ترافیک، تعارضات شغلی با همکاران در محیط کاری را نخواهد داشت، غذای سالم در منزل مصرف خواهد کرد که همگی در نهایت منجر به سلامتی بیشتر فرد می شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید