دسته‌بندی نشده

چرا باید از کسب و کارهای خانگی حمایت کرد؟ (1)

امروزه در سراسر دنیا به دلیل اشتغالهای ایجاد شده از کسب و کارهای خانگی و درآمدهای حاصله از آن باعث شده که نگاه ویژه ای به این نوع کسب و کارها داشته باشند. در این سری از مقالات سعی شده لزوم توجه به کسب و کارهای خانگی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و تشریح شود چرا بازار بومی جات برای حمایت از این کسب و کارها راه اندازی شده است.
بیشترین اشتغال در کشور و دنیا مربوط به کسب و کارهای خرد و متوسط می باشد. در حدود 90 درصد از اشتغال دنیا در این نمونه از کسب و کارها می باشد که کسب و کارهای خانگی جز مهمی از این درصد اشتغال بالا می باشد.
 15 درصد از تولید ناخالص داخلی مربوط به کسب و کارهای خانگی است
قابلیت کار در منزل و عدم نیاز به راه اندازی خطوط تولید پرهزینه. امروزه طیف وسیعی از محصولات را میتوان بدون ایجاد خطوط فرایندی و احداث کارحانجات، تولید و روانه بازار نمود. به عنوان نمونه میتوان بخشی از صنعت بسته بندی را با رعایت ملاحضاتی به کار در منزل تبدیل کرد و از مزایای آن بهره مند شد.
تسهیلات اندک برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی. به دلیل ماهیت کسب و کارهای خانگی و عدم نیاز به هزینه های گزاف برای این نوع از کسب و کارها، میتوان با تسهیلاتی اندک اتفاقات بزرگی را رقم زد و محصولاتی را روانه بازار کنیم که هزینه های مانند راه اندازی خطوط تولید، انبارداری، استهلاک ماشین آلات، مجوزها و ….را ندارد.
 محصولات تولیدی از کسب و کارهای خانگی هزینه تمام شده پایین تری دارند. به دلیل اینکه هزینه هایی مانند ماشین آلات، انبارداری، استهلاک، هزینه مواد اولیه، هزینه های حمل و نقل در کسب و کارهای خانگی به نسبت کارخانجات پایین تر می باشد، بر روی هزینه تمام شده و نهایی محصول تاثیر گذاشته و قیمت پایین تر می آید.
  در مقالات بعدی از دیگر دلایل توجه به کسب و کارهای خانگی مباحثی مطرح خواهد شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید